Warhammer

Pojem Warhammer už jste možná zaslechli. Nemuselo jít nutně o hraní s miniaturami, protože svět Warhammeru, který vznikl před více než 20 lety, se rozprostírá od literatury (knihy, komiksy), přes počítačové a stolní hry až po filmové plátno.

Společné všemu je pozadí v bohatém a propracovaném sci-fi nebo fantasy vesmíru, kde probíhají neutuchající boje mezi dobrem a zlem, lidmi a jinými rasami nebo i v rámci jednotlivých frakcí.

Hraní s miniaturami má kořeny v obou z těchto světů a má dvě odnože: sci-fi - Warhammer 40.000 - a fantasy - Warhammer Age of Sigmar. Obě jsou herně trochu odlišné a to nejen tím, že v každém světě logicky najdeme jiné miniatury. Liší se i pravidly, podle kterých se hraje. Ve zkratce jde o to, že Age of Sigmar má pravidla výrazně jednodušší než 40.000 a je tak snažší na naučení se a první hraní. Na druhou stranu mnozí dávají přednost komplikovanějším pravidlům 40.000, která berou v úvahu více proměnných.

Warhammer spadá do kategorie "Wargamming" a při hře, která může mít různé cíle, jde o to ovládat svou armádu.

Každá miniatura (nebo soubor miniatur) má svá pravidla (popsaná pro každý model v příručce) a díky tomu, můžete s miniaturami pohybovat po hrací ploše, používat její schopnosti a útočit na soupeřovi miniatury (o úspěchu útoků rozhodují hody kostkami).

Hra probíhá v kolech, přičemž každé kolo má několik fází (pohyb, kouzlení, souboj...). Celé by se to dalo připodobnit k šachům, kde máte na výběr z obrovského množství figurek a ty mají nejrůznější schopnosti. A taky skvěle vypadají:-)