Vítáme vás v Tolarii,

místě, jehož název vychází z příběhů v pozadí sběratelské karetní hry Magic: the Gathering. V těchto příbězích je Tolarie ostrov, na kterém stála akademie, z níž pocházelo mnoho slavných mágů. A souboj dvou mágů hra Magic představuje. Věříme, že vám můžeme pomoci být při hře Magicu lepším mágem. Nebo minimálně spokojenějším.

 

Magic vychází už přes 20 let. Je první sběratelskou karetní hrou světa a za dobu jeho existence vyšlo už přes 12 tisíc různých karet. Vydal se nespočet různých produktů a doplňků. Několikrát se upravila pravidla. Nastavil se celosvětový systém organizovaného hraní včetně profesionálních turnajů. Vyrostly tisíce obchodů a herních míst a přišlo se na mnoho způsobů, jak Magic hrát. A... Je to asi souhrnem všech těchto faktorů, že si hru si oblíbily milióny lidí po celém světě.

 

A Magic jsme si zamilovali i my.

V Pardubicích mají sběratelské karetní hry velkou tradici a více či méně organizovaně se zde Magic hraje už od doby, kdy poprvé pronikl do České republiky. Mnoho let se hrálo pod záštitou různých DDM nebo dobrovolných seskupení, ale pořád to nebylo ono. Herní místa se často střídala, setkání byla zřídka a vedení ve volném čase nemohlo zajistit vše, co stále populárnější hra uměla nabídnout. Bylo nevyhnutelné, že je potřeba vytvořit výchozí bod, kde naleznou zázemí hráči všech úrovní a zájmů, kde bude možné sehnat celou škálu různých produktů a bude zajištěno příjemné prostředí pro hraní.

Myšlenka na založení prodejny a klubu se sběratelskými karetními a dalšími společenskými hrami vznikla koncem roku 2010. Kamenný obchod spojený s klubem jsme otevřeli 1.4.2011 (na fotce je první podoba našeho obchodu, pořád je na stejném místě, jen vypadá trochu jinak). Od začátku fungování jsme se snažili zajistit širokou nabídku karet a doplňků a pořádat různé druhy turnajů. Tedy všeho potřebného pro hru..

 

Po pár letech našeho fungování jsme si ale uvědomili, že pouze nabídka všeho potřebného příslušenství pro hru nestačí k tomu, abyste si ji maximálně užili. Sami jsme si vyzkoušeli, že cesta k maximálnímu užívání si hry nebo úspěchům na turnajích nemusí být úplně snadná (díky obrovské komplexnosti hry) a že plno jejich aspektů je těžké hned poznat.

Byli jsme v roli úplných začátečníků, kteří neví, co si počít se svým prvním balíčkem. Na místě těch, kteří přemýšleli, zda je už čas vyrazit na první turnaj. I na místě těch, kteří se mezi sebou hádají, jak vlastně přesně fungují určitá pravidla.

Proto jsme se brzy rozhodli, že je třeba předávat naší komunitě i rady a návody a zájemce v Magicu vzdělávat a založili jsme web o Magicu, kde publikujeme články a videa. Chceme vám pomoci, abyste si Magic maximálně užili na všech jeho úrovních a pokud budete chtít, mohli se v něm zlepšovat a třeba ho i pojmout za víc, než jen občasnou kratochvíli.

                            

Pro nás je Magic pořád úžasnou hrou daleko přesahují samotné hraní. Díky Magicu jsme zažili plno skvělých okamžiků a poznali mnoho přátel. Zažili vítězství a porážky a procestovali kus světa. Zažili jsme toho hodně a určitě by nám tenkrát pomohlo, kdybychom věděli víc a nemuseli se učit vlastními chybami. A nechceme, abyste si museli stejnými chybami projít i vy. To je asi hlavním důvodem toho, že nás nezajímáte jen jako zákazníci, ale hlavně jako lidé, kteří sdílí naši vášeň. Chceme vám pomoci s vaším oblíbeným koníčkem.

Abyste se mohli ve svém volném čase plně realizovat a bavit se s kamarády. Samozřejmě se snažíme poskytnout vám všechny potřebné produkty a doplňky ke hře, abyste měli s čím hrát. Ale jsem tu pro vás, i když zrovna nenakupujete. Když hledáte radu nebo jen novinky o Magicu či oddech u vašeho oblíbeného tématu.