Co koupit

Sběratelská karetní hra Magic: the Gathering nabízí širokou škálu produktů, ve kterých jsou obsaženy hrací karty. A krom samotných karet i obrovské množství doplňků. Pro začínající (a často i pokročilejší) hráče tak může být obtížné, rychle se v nabídce zorientovat a vybrat si takový produkt, který nejlépe naplní jeho požadavky. Pojďme si produkty představit z pohledu hráče, který s Magicem začíná. Budeme se snažit představit ideální postup ve hře, který dle našich zkušeností vede k nejsnazšímu zvládnutí všech aspektů hry – samotné hraní i stavby balíčku – a k nejlepšímu osvojení si potřebných zkušeností k dalšímu rozvoji. Postupné pronikání do tajů Magicu také přináší maximální podíl zábavy a momentů, na které budete později rádi vzpomínat.

 

 

Sample Deck ZDARMA

Výhodou do začátku je to, že nemusíte kupovat vůbec nic. Když si přijdete do Tolarie zahrát ukázkovou hru, dostanete od nás úvodní balíček úplně zdarma. Tento tzv. Sample Deck sice neobsahuje celých 60 karet určených pro standardní hru Magicu, ale svými 30 kartami vám dokonale poslouží k tomu, abyste si hru ozkoušeli a viděli, zda chcete pokračovat dále, či nikoli.

 

 

 

Intropack

Pokud vás Magic zaujme a zvládnete základní pravidla při hře se Sample deckem, je na čase přistoupit k pořízení vašeho prvního 60 karetního balíčku. K tomu se ideálně hodí některý z Intropacků, které pravidelně vyházejí ke každé nové MTG edici. Jedná se o dvojbarevný balíček postavený tak, abyste si ozkoušeli různé kombinace karet a schpnosti, které přinesla daná edice. Součástí Intropacku jsou vždy i dva boostery (doplňková balení), které vám dají ochutnat sběratelský aspekt hry a přinesou vám první karty na doplnění a upravení vašeho balíčku.

Investice do Intropacku nepřesáhne 300 korun a určitě se do začátku vyplatí. Díky hraní s Intropackem se dostanete více do hry samotné a můžete ho pomalu začít upravovat, což vám odhalí nový apsekt Magicu a to vlastní stavbu balíčku.

 

       

 

 

Deckbuilders Toolkit

Pravidla Magicu jste už, alespoň v základní podobě, určitě zvládli a možná jste zjistili, že některé karty v Intropacku více spolupracují s jinými nebo jste dokonce přišli na to, že spolu mohou tvořit jistou strategii. A nebo možná něco nefungovalo. Ať tak, či onak, je na čase začít svůj balíček upravovat.

 

Právě tento aspekt Magicu je jeho obrovskou výhodou, protože vám nabízí téměř nekonečnou škálu možností a realizace svých nápadů. Hra je díky tomu neuvěřitelně dynamická a jen těžko vás omrzí, protože budete přicházet na stále nové kombinace karet a zaměření vašich balíčků, které budete zkoušet během hry.

 

K úpravě balíčku a stavbě balíčků nových se ideálně hodí Deckbuilders Toolkit. Je to souprava, která vám poskytne vše potřebné k ozkoušení nových nápadů a přístupů ke hře. Obsahuje celkem 285 karet v tomto složení: 4 boostery (doplňková balení), 100 basic landů (20 od každé barvy), 125 polonáhodně vybraných karet ve všech barvách. Vše v praktické pevné krabici na karty. Díky tomuto doplňku vás čekají další hodiny zábavy při pronikání do tajů stavby herních balíčků a to za 400 korun, což je skvělý poměr.

 

Doplňky

Pokud jste sáhli k Deckbuilders Toolkitu a Magic vás opravdu chytl, zřejmě budete zkoušet různé kombinace balíků a hodně hrát. Je tak dobré začít se o své karty starat. Při hře se díky míchání karty opotřebovávají. Je tak dobré pořídit si alespoň základní obaly, které chrání karty před poškozením. Pokud byste chtěli později některé své karty měnit s ostatními hráči nebo se je snažili odprodat, bere se na stav karty zřetel a poškození znatelně snižuje její hodnotu (jedná se řádově i o desítky procent ceny karty). Vzhledem k tomu, že některé karty, které můžete otevřít v boosterech, mají hodnotu v řádech stokorun, určitě se vyplatí investice 20 korun do základních obalů v balení po 100 kusech.

 

Dalším vhodným doplňkem je i kostka na počítání životů během hry. Magic se hraje ve své tradiční podobě na 20 startovních životů, které můžete jednoduše počítat na 20 stěnné kostce. Tato kostka stojí 20 korun a dost vám usnadní orientaci během hry.

 

Jako poslední ze základních doplňků doporučujeme krabičku na hrací balíček. Díky ní se vám karty nebudou poškozovat při přepravě a budete mít svůj balíček vždy komplet po ruce bez nutnosti rzohlížet se kolem, zda vám karty někam nezapadly. Krabičky se dají pořídit od 45 korun (Dragon Shield krabička), kdy tuto variantu také doporučujeme, jelikož tato verze krabičky je opravdu hodně trvanlivá a pojme bez problémů až 100 karet v obalech.

 

 

             

 

 

Boostery

Už máte svůj první balíček a určitě jste ho už několikrát přestavěli. A možná i postavili balíčky úplně nové. Teď už vám můžeme doporučit nakupovat doplňková balení, tzv. Boostery. Boostery jsou náhodná balení karet, která vycházejí s každou edicí (sada nových karet v počtu od 165 do cca 300).

 

V boosteru můžete otevřít vždy pouze karty z dané edice a to v rozložení 1 rare/mythic karta, 3 neobvyklé, 10 běžných, 1 basic land a 1 token/reklamu. Můžete mít také štestí a otevřít prémiovou (tzv. foilovou) lesklou verzi některé z karet edice, která může mít v boosteru namísto jedné z běžných karet.

 

Při otevírání boosterů dopředu nevíte, jaké karty si otevřete, zda nějakou z nejsilněších nebo karty spíše průměrné. V boosterech jsou karty vloženy náhodně a zastoupeny tak mohou být všechny barvy. Některé karty se vám hodí více, jiné do vaší oblíbené strategie úplně nezapadají. Některé vás třeba do nové strategie nasměrují a vy začnete stavět balíček vyloženě kolem nich.

     

Otevírání boosterů s sebou vždy nese moment překvapení a je tak oblíbeným způsobem získávání nových karet. Boostery aktuálních edic se dají pořídit od 75 korun a jsou tak levnou cestou, jak si čas od času udělat radost.

         

Tímto jsme si představili základní produkty, kterých byste si měli během prvních kontaktů s Magicem všímat. Existuje samozřejmě celá řada dalších produktů, ale ty doporučuje spíše pro pokročilejší hráče. Pokud vás zajímají, určitě se zastavte v prodejně Tolarie a rádi vám pokročilejší produkty představíme.

 

Věříme, že pokud budete postupovat navrženým způsobem a kupovat produkty v doporučeném pořadí, dostanete se do Magicu pozvolna, ale zato si osvojíte potřebné dovednosti a znalosti a hlavně si užijete spoustu zábavy.

 

Vaše Tolarie

 

na začátek